Tere tulemast KylaVaha kodulehele!

Meie e-poest leiad laias valikus erinevaid mesilasvaha toidumähikuid. Mis on mähik ja miks just mesilasvahast?  

Mesilasvaha säilitavad omadused on tuntud juba mitu sajandit eKr. Vanad egiptlased kasutasid mesilasvaha vaaraode balsameerimisel, papüürusrullide säilitamiseks ja maalide kaitsmiseks. Muistsete seinamaalingute ja ikoonide värvid, mis on püsinud muutumatuna enam kui 2000 aastat, sisaldavad ka mesilasvaha. Tänapäeval on mesilasvaha Euroopa Liidus registreeritud kui looduslik säilitav E-aine (E901). Seda kasutatakse näiteks kommidele läike andmiseks, puuviljade kaitseks, juustu katteks ja teiste toiduainete katteks hallituse, niiskuse jms eest.  Mesilasvaha on allergeenivaba ja mõistlikes kogustes vaha söömine ei ole inimesele kuidagi ohtlik.

Mesilasvaha on kasutatud selle tervendavate omaduste tõttu tuhandeid aastaid ka erinevates ravimites ja noorendavates ilutoodetes ning salvides.

Vana-Kreeka legendi kohaselt tegi arhitekt Daedalus koos oma poja Icarusega endale linnusulgedest tiivad, et põgeneda Kreeta saarelt. Tiivad kinnitasid nad oma kehale mesilasvahaga. Icarus lendas päikesele liiga lähedale ja mesilasvaha sulas üles (mesilasvaha mähikuid ei tohi pesta liiga sooja veega). Ta kukkus Egeuse merre. Daedalus lendas madalamal ning temal õnnestus jõuda ohutult Ateenasse, kus ta ehitas Apollo auks templi.

Ka mesilasvahaga immutatud riie (mähikud) ei ole 21. sajandi leiutis. Teadaolevalt kasutati mähikuid juba 1900. aastatel toidu säilitamiseks ja purgikaante asemel. Kyla mesilasvaha toidumähikud on valmistatud eesmärgil pikendada toiduainete säilivust loodust hoidval viisil. Asendades oma igapäevases elus toidukile mähikuga, säilitad toiduaineid keskkonnasõbralikul viisil. 

KylaVaha juhindub põhimõttest, et looduse hoidmiseks on vaja panustada aega ja raha.


Liitu meie uudiskirjaga
Email again: